• 
  • - Hijyeniktir, bakteri barındırmaz.
   - Yüksek sıcaklıkta pişirildiğinden su emmez.
   - Dona ve sıcaklığa dayanıklıdır. (ISO 10545-12 Dona dayanıklılık) (ISO 10545-9 : Isı şokuna dayanıklılık)
   - Her türlü iklim özelliklerinde iç ve dış mekanda kullanılabilir.
   - Kırılmaya, eğilmeye aşınmaya dayanıklıdır. ISO 10545-4-5-6
   - Yüksek sıcaklıkta sinter bir yüzey oluşur.
   - Sertlik 8 mohs (mat)
   - 7 mohs (parlak)
   - Kimyasallara dayanıklıdır. (ISO 10545-13)
   - Seranit, seyreltik asit ve bazlara dayanıklıdır. Tuz ruhu, çamaşır suyu, deterjan gibi her türlü temizlik maddesi ile kolayca temizlenebilir. .
   - Süt fabrikaları
   - Metal kaplama fabrikaları ( elektroliz )
   - Boya endüstrisi
   - Ağır iş makinalarının kullanıldığı mekanlar hijyenik ortamlarda kullanılır.
   - Güneş ışığından ( UV ) etkilenmez.
   - Temizlik kolaylığı sağlar.

  • Karo üretiminde anma boyutu ve uygulamada çalışma boyutu(gerçek boyut) olmak üzere iki ölçü kullanılır.

  • - Karonun özelliği dikkate alınarak yapıştırıcı seçimi yapılmalıdır.
   - Seramik özelliği taşıyan karoların uygulamasında polimer katkısı düşük yapıştırıcılar kullanılır (SERAKİM FİKS YAPI KİMYASALI).
   - Seramik Granit özelliği taşıyan karoların uygulamasında elastikiyeti yüksek polimer katkılarla güçlendirilmiş yapıştırıcılar kullanılır(SERAKİM FLEKS YAPI KİMYASALI).
   - Serakim fleks yapı kimyasalı iç mekân ve dış mekan olarak üretilmektedir.
   - Serakim fleks iç- yatay/düşey ve Sera kim fleks dış-yatay/düşey.
   - (Serakim fleks dış-yatay/düşey yapı kimyasalı iç mekânlarda kullanılabilir).
   - Çimento özelliği taşıyan sıva ve şap yüzeylerin dışındaki uygulamalarda çok amaçlı harç katkısı kullanılmalıdır.

  • Islak mekanlarda kaymazlık değeri R>9 dan büyük ve mat karolar kullanılmalıdır.

  • Seranit ürünleri dona dayanıklıdır. TS EN 14411 standardının ISO 10545-12 test metodlarına göre yapılan test sonuçlarına göre de dona dayanıklıdır.
   Ağır kış şartlarına karşı da mukavemeti en yüksek kaplama malzemesi yine Seranit ürünleridir. Seranit ürünlerinin, on yıllık geçmişi ve Moskova, Sibirya ve Norveç gibi dünyanın en soğuk yerleşim merkezlerinde birçok projede imzası bulunmaktadır.

  • Seranit ürün renkleri solmaz. Seranit 100 yıl renk garantisi vermektedir.

  • Seranit ürünleri için uluslar arası akredite firmalarda test yapılmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olan kurşun kadminyum miktarları CE belgemizde belirttiğimiz gibi sınır değerlerin çok altındadır. Bu nedenle insan sağlığına zararlı değildir.

  • Seranit ürünlerin de lekeler içine işlememekte ve yüzeyde kalmaktadır. TS EN 14411 standardının ISO 10545-14 test metoduna göre lekelenmeye dayanıklıdır.

  • EĞİLME MUKAVEMETİ : (KIRILMA DAYANIMI)- ISO 10545-4
   Seranit'in ortalama eğilme mukavemeti, min.520 kg/cm²'dir. Mukavemet değeri dolayısıyla, yük taşıma kabiliyeti yüksek bir malzemedir.

  • Basit yumuşak bir bez parçası veya mikro-fiber kumaş parçasını satış noktalarımızdan elde edebilirsiniz. Devrin mikro-fiber kumaşları, deterjanları kullanmaksızın derin bir temizlik sağlıyor.

  • Kapakların rutin bakımlarında, yumuşak bir bez parçası ve belirli bir deterjan veya, basit bir mikro-fiber kumaş parçası kullanılabilir. İnatçı kirleri ortadan kaldırmak için, yumuşak bir fırça veya sünger yardımıyla sıvı deterjan veya cam temizleyicisi kullanılabilir. Lekelerin dağılmasını önleyerek ve yüzeyin parlaklığının kaybolmaması için, deterjanlı kuru bir bez ile tüm izler çıkarılır. 
   Cilalı yüzeyler düz yüzeyler kadar dayanıklı olmadığından Temizlik işlemi daha dikkatli yapılmalıdır. Duru su, sabun, cam temizleyicisiyle çıkarılamayan eski ve kurumuş lekeler, sirke kullanılarak ovalanmadan çıkartılabilir. Yüzeylerin en iyi temizleme aracı cam temizliğinde kullanılan temizleyicilerdir. Yüzey püskürterek veya çok yumuşak bir beze dökerek yüzeyi siliniz ve yine yumuşak bir bezle kurulayınız.
   Doğal Ahşap kaplama kapaklarda da temizlik dikkatli yapılmalıdır.  Bilindiği gibi ahşap yaşayan bir malzemedir. Aşırı nem ahşapta deformasyonlara neden olabilir. Mutfağınızda kullanılan ahşap 18-21 0C oda sıcaklığında ve %50-70 bağıl neme göre tasarlanmıştır. Kullanılan ahşap renkleri ve yapılan tüm yüzeysel işlemler sonrası dahi farklılık gösterebilir. Ancak bizler her Mutfağa kendine özgü bir karakter verecek şekilde değerlendirmekteyiz.
   Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar ve aseton kullanmayınız. Yüzeye sert ve sivri cisimler düşürmeyiniz. Lavabo kullanımından sonra, tezgah üzerinde ve kenar bölgelerde su bırakmayın. 
   Cilalı ahşap yüzey üzerine mürekkep ve alkali içeren temizleyiciler sürmeyiniz. Cilaya nüfuz etmesini engelleyerek suyu bekletmeden kurulayın.
   Doğal kaplamalardan üretilmiş kapakların temizleme işlemi nemli bezler , çizici olmayan temizlik maddeleri ile ahşabın dokusu yönünde ovalamadan dikkatlice yapılmalıdır. Doğal ahşapta, renk değişmelerine neden olan direkt güneş ışığından yüzeylerin korunması gereklidir. Aksi takdirde, cilasına bakmaksızın doğal rengini kaybedecektir.

  • Hepimizin mutfaklarını oluşturan dolapların gövdeleri, su sızmalarına, rutubete karşı olabildiğince dayanıklıdır. Suya ve ısıya karşı yüksek dayanım gösteren, poliüretan yapıştırıcıları tabla kenarlarında kullanılmıştır. 
   Mutfaklarımız çok dayanıklı üretilse de, bu artıyı koruyabilmek için bizlere de ufak tefek görevler düşüyor.
   Temizlik: Yumuşak bir bez parçasıyla veya mikro - fiber bezle gövdeleri ve içlerini, rafları temizlemesi çok basit. 

  • Granit ve quartz Tezgahlar 
   Granit tezgahlar, sıkı, yoğun yapı özelliğinden dolayı, aşınmaya, kırılmaya, çarpmaya karşı dirençlidir.
   Temizlik: Granit tezgaha düzenli olarak, hafif deterjanlarla veya alkolle bakım uygulayabilirsiniz. Lekeler oluştuğunda, mümkün olduğunca hızla silinmelidir. Aksi takdirde, ortalama 2-3 hafta içinde kesinlikle lekeleri emer. Emilen lekeyi , tüm ev halkı ovarak temizlese bile, cilalı yüzeydeki lekeyi yok edemezler.
   Sakın: Sirtik asit içeren, domatesi, turunçgilleri ve diğer meyveleri tezgah üzerinde bırakmayın. Tezgahla etkileşim olduğu takdirde, orjinal cilasını çıkaracaktır.Üzerine kazara dökülen, yemekleri, yağları, şarabı, sirkeyi temizlemeden bırakmayınız.
   Mermer Tezgahlar 
   Özel bir bileşim olan mermer tezgahların (kalsiyum karbonat CaCO3), bakımı ve korunması için çok daha fazla özenle kullanmak gerekmektedir. 
   Temizlik: Yüzeyleri sıvı deterjanlardan kaçınarak, sadece ılık sabunlu su ile temizleyiniz, Kazara dökülen yiyecekleri bekletmeden hemen temizleyiniz. Kırmızı şarap, limon suyu, kola, yağlı yiyecekler, sirke, kahve, meyve ve sebzeler, çıkarılması çok zor olan lekelere sebep olabilirler.
   Sakın: Tezgahın üzerinde, sıcaktan kaynaklı halka izine neden olamayın, tencere ve tavaları doğrudan sıcak halde tezgaha bırakmayın.
   Önlem:Sitrik asit içeren (örneğin ;domates, meyve..) gıdalara dikkat ediniz, eğer kimyasal tepkimeye girmesine izin verirseniz, mermerin cilasını kaldıracaktır.
   Akrilik Esaslı Tezgahlar 
   Birleşimindeki akrilik ve doğal mineraller çevre dostudur. Hiçbir şekilde sağlığa zararlı olmadığı gibi bileşimindeki hammaddeler sağlık alanında kullanılmaktadır. Mermer granülleri, sentetik maddeler, çimento ve reçine içerdiği malzemelerdendir. Darbe, termal şok ve kimyasallara karşı direnci ise kullanımda rahatlık sağlar. Homojendir.
   Temizlik: İpeksi bir yüzeye sahiptir, gözeneksiz yüzeyi ve derzsiz birleşimi sayesinde kolay temizlenir, bakteri oluşumuna izin vermez. Deterjanlı su ve bez yardımıyla kolayca temizlenir. Üzerinde oluşabilecek ağır leke, çizik ve yanık izleri basit bir zımpara işlemi ile onarılabilir. Kazara dökülen yiyecekleri bekletmeden hemen temizleyiniz. Kırmızı şarap, kola, yağlı yiyecekler, sirke, kahve, meyve ve sebzeler, çıkarılması çok zor olan lekelere sebep olabilirler.
   Sakın: Tezgahın üzerinde, sıcaktan kaynaklı halka izine neden olamayın, tencere ve tavaları doğrudan sıcak halde tezgaha bırakmayın.
   Önlem: Sitrik asit içeren (örneğin ;domates, meyve..) gıdalara dikkat ediniz, eğer kimyasal tepkimeye girmesine izin verirseniz, akrilik esaslı tezgahın cilasını kaldıracaktır.
   Laminat Tezgahlar 
   Aynı kalınlıkta astar laminat ve ön bölümüne damlalık profilinin konması suretiyle imal edilir. Alüminyum çerçeveli olabilir. Suya, buhara, yüksek ısıya, lekelenmeye, darbeye, aşınmaya karşı dayanıklıdır.
   Temizlik: Laminat tezgah yüzeylerinde lekelerin oluşmaması için her kullanımdan sonra yumuşak ve nemli bir bezle fazla ovalamadan silinmelidir. Eğer istenirse sıvı sabun ve ağır alkali element içermeyen sıvı Temizlik maddeleri kullanılabilir. Sıvı sabunla temizlendikten sonra, yüzeyler sabun kalmayacak biçimde yine nemli bezle durulanmalıdır.Yapıştırıcı boya, mürekkep gibi inatçı lekelerin çıkarılmasında, sulandırılmış ispirto ve gaz yağından faydalanılabilir. Ancak bu tür malzemeler yanıcı ve parlayıcı olduğundan kullanım sırasında çok dikkatli olunmalı ve pencereler açılmalıdır. 
   Kireç döküntüleri yüzeyleri lekelerler Ilık su ve az miktarda sirke ile lekeleri önlemek mümkündür. İnatçı lekelerde, çok az asit içeren deterjanlar önerilir.
   Tükenmez kalem izleri, Alkol kullanarak temizlenebilir.
   Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar kullanmayınız. Tezgah yüzeyleri hiçbir zaman kesme yüzeyi olarak kullanmayınız. Tabanı sıcak bir halde iken ocaktan alınan hiç bir kap tezgah üzerine direkt olarak koymayınız. Tezgah yüzeyine sert ve sivri cisimler düşürmeyiniz. Laminat tezgahlarda birleşim yerleri (özellikle evye, süpürgelik arası bölge) mümkün oldukça sudan koruyup, tezgah üzerinde su birikmesine izin vermeyip, her kullanımdan sonra tezgah kurulamadan bırakmayınız.
   Önlem: En ideal Temizlik malzemesi olarak bizler sprey cam temizleyicileri tavsiye etmekteyiz. Etkili sonuç için bu malzemeler sprey ile tüm yüzeye olabildiğince eşit ve az miktarda püskürtüldükten sonra yumuşak bir bezle, bir noktaya odaklaşmadan, gene tüm yüzeye yayılarak ovalamadan uygulanmalıdır. Lekeleri çıkaramıyorsanız, daha fazla zarar vermeden satış noktası ile irtibata geçiniz.

  • Mutfak evyesini sadece yıkama ve durulama mekanı olmaktan çıkarıp mutfaktaki diğer ana işlemler olan pişirime ve sunum öncesi hazırlık amacı ile kullanılmasını ve bu şekilde mutfak mekanlarının verimliliğini artırmayı amaçlayan evyeler , tasarlanan damlalıklarla suyun en kısa sürede gidere ulaşmasını sağlaması da kalite ve ergonomi açısından önemlidir.
   Temizlik: Çelik evyenizin temizliği için Çelik Kremi, granit evyenizin temizliği için Granit Kremi kullanınız. Kremle yüzeyi temizledikten sonra bol su ile durulayınız. Ayrıca çelik evyenizi ılık beyaz sirke ile de siler ve bol su ile durularsanız parlak bir yüzey elde edersiniz. Suyun sertlik derecesinin yüksek olduğu bölgelerde kireç oluşumunun engellenmesi için evye belirli aralıklarla uygun Temizlik malzemeleri kullanılarak temizlenmelidir. Bulaşık tellerinden yada Temizlik için kullanılan metalik malzemelerden evye üzerine dökülen parçalar paslanarak evyede paslanma olmuş görüntüsü verebilir. Bu gibi yüzeysel birikintiler pas olmayıp uygun temizleme maddeleri ve fırçalarla temizlenebilir.
   Sakın: Damlalık kısmı üzerine ayağınızla basmayınız. Sert fırçalar yüzeyi çizebileceğinden kullanmayınız. Çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren malzemelerin evyenizle temas etmesi halinde yüzeyde kalıcı hasar ve lekeler oluşabilir, kullanmayınız. Bu malzemelerin değdiği bölgeyi hemen bol su ile durulayınız. Çimento, lehim pastası, fotoğraf tab suları ve yemek asitleri evye üzerinde bırakmayınız. Bu maddeleri kullanıldıktan sonra evyeyi hemen temizleyip ve bol su ile durulayınız. Aksi halde kalıcı lekeler oluşabilir. Demir alaşımlı makas, şişe açacağı vs. gibi paslanacak aletleri evye üzerinde uzun süre bırakmayınız. Evyenizin altındaki dolapta sakladığınız kimyasal temizleyicilerin kapaklarını açık bırakmayınız aksi halde kimyasala ait buhar evyenizi tahriş edilebilir.

  • Temizlik: Ocağınızı ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız her yemek yaptığınızın sonrası düzenli temizlemeniz ve bakımını yapmanız gerekmektedir. 
   Sakın: Çiziklere neden olmaması için toz kimyasal temizleyiciler, tencere kazıyıcıları ve çelik ovma topu gibi ürünleri kullanmayınız. Çelik yün aşındırıcı süngerler, tencere kazıyıcılar ve ovalama tozları çiziklere neden olur, kullanmayınız.
   Önlem: Lekeler hemen temizlenmezler ise bir sonraki yemek yapımında ocak yüzeyinde yanıklar oluşacaktır. Eğer leke yoğun değilse nemli veya sabunlu bir bez ile silerek temizleyebilirsiniz. Daha sonra soğuk su ile kalan Temizlik maddelerini temizleyip durulamadan sonra iyice kurulamayı unutmamalısınız. Eğer su lekesi var ise, sirkeli su veya limon suyu ile lekeyi çıkartabilirsiniz. Ocağın kenarına sıçrayan su lekeleri donuk lekelere neden olacağından hemen kuru bir bezle silinmesi yerinde olur. Kontrol panelindeki düğmelerin iç kısmına temizleyici sıvıların gitmemesine dikkat ediniz. Yanık yemekleri çıkarmak için, üzerine birkaç dakika süre ile nemli bez yerleştirin, sonra üzerine yağ tatbik edin veya yağa doyurulmuş bulaşık teli kullanabilirsiniz.

  • Temizlik: Fırın tamamen soğutulmuş durumdayken, sıcak su ile yapılır. Fırın camlı ise, fırın kapağı tamamen açıkken, camı söküp temizlemek en uygunudur.
   Sakın: Çizici sert malzeme ve bez kullanmayınız.

  • Uzun bir süre, dumana ve buhara maruz kalan mutfağınız zarar görecektir. İşte, davlumbazınızı yemek pişirirken kolayca açmanız tüm bunlara engel olacaktır.
   Temizlik: Cihazdaki yağ birikintileri periyodik olarak ancak kullanım miktarına bakılarak ( en az 2 ayda bir) temizlenmelidir. Boyalı kısımların temizliği için ılık suya batırılmış bir bez ile nötr deterjan kullanın. Çelik, bakır veya pirinçten yapılmış cihazları dışından temizlemek için, mutlaka özel ürünler kullanmak gerekir.
   Sakın: Aşındırıcı veya çürütücü ürünler kullanmayınız. Ovalamadan temizleyiniz.

  • İthal ve tamamı metal gövdedir. Ürünlerine ömür boyu garanti veren ithal iş ortaklarımızın çekmece sistemleri 30 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Yük bindikçe rahat açılır kapanır. Yanakları, çift kat toz boyo ve çift kat cila ile kaplanmıştır. Parmak izi bırakmaz. Alet edevatsız kolayca birleştirilir veya parçalara ayrılabilir. Bu temizleme kolaylığı sağlar, Ömür boyu çizilme garantisi vardır. Tam açılımlı çekmece sistemi ile çekmece haznesindeki her şeye kolayca ulaşılabilir. Sessiz kapanma özelliği ile çekmecenin hareketini işitmezsiniz. dar ve kısıtlı mekanlarda, baza yerine kullanılır. 
   Temizlik: Quadro ray sistemiyle, bilyeler ile, tozu açılıp kapandıkça haznesinde biriktirmek yerine kolaylıkla dışarıya atacak şekilde tasarlanmıştır.
   Sakın: Çekmeceleri taşacak şekilde fazla doldurmayınız. (Taşıyabileceği maksimum yük 30 kg'dır.).Hızlıca, çarparak kapatmayınız, İçlerinde suyu kurulamadan bırakmayınız. 

  • Alt dolap altlarında plastik baza ayakları kullanılır. Bazalar ise onlara özel aparatlarla birleştirilir. Yükseklikleri 10 cm, 12 cm ve 15 cm şeklinde değişir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Yine kolaylıkla çıkarılıp takılabilir. Ayrıca, bazalarda özel sızdırmalık profil kullanılır.
   Temizlik: Yonga Levha üzeri kaplama bazalar; düzenli zaman aralığıyla, bazalar yerlerinden çıkarılıp, sabunlu veya aşındırıcı olmayan deterjanlarla silinebilir. Ardından kurulayıp yerlerine takabilirsiniz. 
   Sakın: Bazayı kurulamadan ıslak bir şekilde bırakmayın. Aseton, alkol, amanyok ve aşındırıcı deterjanlar kullanmayın. Direk güneş ışığına bırakmayın.
   Temizlik: Alüminyum bazalar; sabunlu mikro - fiber kumaşla veya sentetik süngerle temizlenebilir. Yumuşak bir bezle kurulamayı unutmayınız. İnatçı lekelerde ise, kaynamış sirke ile ovunuz.
   Sakın: Hiçbir koşulda, aseton, amonyak sürmeyin. Aşındırıcı toz deterjan veya çelik yünü kullanmayın.

  • Kapak menteşelerinin tamamı metaldir. Avrupa'da bilimsel kurumlarca garantisi verilen menteşeler, 100.000 kez hasarsız kullanımı test edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.
   Sakın: Kapakları hızlı ve sert çarparak kapatmayınız. Alt kapaklara yüklenip, yaslanmayınız. Üst kapaklara asılmayınız. Kimyasal etkileşime girebilecek tuz ve aşındırıcı deterjan sürmeyiniz.

  • Tencerenin buharına maruz kalan kulpları, uzun ömürlü kullanabilmek için, düzenli aralıklarla temizlemek gerekir. 
   Temizlik: Yumuşak bir bez ve sabunlu suyla yüzeysel olarak temizlenebilir. Ardından kurulanmalıdır.
   Sakın: Krom olan kulplara, klor içeren deterjan sürmeyin. Çelik yünü, aşındırıcı ve sert deterjanlar sürmeyiniz.

  • Çok geniş kullanım alanlarına sahip olan camın, modellerimizde kırılmaya karşı dayanımı yüksek olanları tercih edilmiştir.
   Temizlik: Cam temizlerken, ürünlerin özelliklerine dikkat edilerek alkol içeren temizleyiciler kullanılmalıdır. Ardından yumuşak bir bezle kurulanmalıdır.

  • Su damlalarının kuruması sağlanarak lekeleri önlemek mümkündür.

  • Zaman zaman bazaları kendinize doğru çekerek, yerlerinden çıkarabilsiniz ve arka kısmını temizledikten sonra, bazaların birleştiği elemanları klipslerle sabitleyerek, hareketsiz pozisyona getirmeniz yeterlidir.

  • Kullandığınız evyenin etrafından, çalışma alanınıza ve orandan da duvara su sızabilir.Hemen, hasarı önlemek için satış noktasıyla iletişime geçmelisiniz.

  • Kendi içlerinde, uygun görülen maksimum yük ortalama 35 kg’dır. Üst dolapların taşıyabileceği en fazla yük, hacimlerini dikkate almaksızın, 90 kg’dır. Üst dolaplara, taşıyabilecekleri yükten fazlasını koymamalı, ağırlıkları fazla olanları, tezgah altı kiler dolaplarına yaymak daha iyi olacaktır.

  • Kendi içlerinde, uygun görülen maksimum yük ortalama 30 kg’dır.

  • Bir dolu kurallarla dolu listelere sahip elektrikli cihazları kullanabilmek için, zamanınızın bir bölümünü kullanım özelliklerini ve bakımını dikkatle okumaya ayırmalısınız ki yaşamı kolaylaştıran binlerce özelliği bulasınız.

  • Dolabın buzlarını çözerken suyun süzüldüğü noktayı sıklıkla kontrol edin ki, bir madde orayı tıkamasın. Tıkandığı takdirde, uzun bir tel yardımıyla veya plastik bir aletle tıkanıklığı açalım.

  • İçindeki su sızdırabilecek yerleri kontrol ediniz. Evyeler, müşteri ihtiyacını karşılarken, özellikle su geçirmeye karşı dayanıklı olarak tasarlanmışlardır.

  • Bulaşık makinenizi durdurduktan sonra, tamamen soğumadan kapağını açmayın. Yalnız iyi kurumamakla beraber, tezgahın altında aşırı buhara da neden olur. ( Aksi taktirde, tezgah kabarır ve dolap kenarlarındaki kenar bantları açılır) Bazı imalatçılar, tezgahla makine arasına koruyucu, siper (parça) koymayı tavsiye ederler. Bu satış noktalarından elde edilebilir.
   Lütfen çocuklarınıza makinenin kapağı açık halde iken üzerine çıkmaması gerektiğini anlatınız.

  • - Düzenlenecek mekan daha çok kimin tarafından kullanılacak?
   - Yalnızca bir pişirme mekanı mı olacak, yoksa başka amaçlar için de kullanılacak mı? Evin içindekilerin mutfakta toplanma, sohbet etme, orayı oturma odası gibi kullanma eğilimleri de var mı? 
   - Mekanda beslenecek ve uyuyacak evcil bir hayvan var mı? 
   - Masaya veya yalnızca küçük ama yeterli bir kahvaltı barına mı ihtiyaç var?
   -Bu gün pek çok aile mutfağı yaşayan bir mekan olarak görmekte, mekanda yemek masası dışında bir dinlence köşesi oluşturmakta ve televizyon izlemektedir.Bu türden gereksinimleriniz, var mı?
   - Mekanda pişirme ve beslenme dışında çamaşır yıkama gibi diğer işlerin de yapılmasını düşünüyor musunuz? 
   - Eğer kendiniz bir ön ölçü alacak iseniz ; tavan yüksekliği , pencerenizin yeri, yerden yüksekliği, genişliği, bacanızın yeri, kiriş , kolon var ise yerleri, ölçüleri, radyatör var ise yeri, su tesisatınızın yeri dikkat edilecekler arsındadır. 
   - Enerji kaynağınız Doğalgaz mı, tüp mü?
   - Pişirme, yıkama, depolama için düşünmüş olduğunuz cepheler nerelerde?
   - Detaylara girildiğinde ise; ne kadar kuru gıda saklamayı düşünüyorsunuz?
   - Ne kadar tencere tavanız var veya daha ne kadar edineceksiniz? 
   - 90 cm lik geniş ve derin tencere tava çekmeceleri tarzınıza uygun mu ?
   - Ne tip el aletleriniz var, neler kullanıyorsunuz ?
   - Tavana kadar uzanan asma dolaplar mı, yoksa alçak dolaplar mı seviyorsunuz ?
   - Sıra sıra dizilmiş dolaplar yerine , farklı ölçülerde ,hareketli görünümlü tasarım mı?
   - Ne tarz mutfak hayal ediyorsunuz ? Klasik, Modern , Minimal, Country ?
   - Mutfağınızdaki renk ne olmalı ?
   - Ocak, Fırın, Bulaşık makinesi,buzdolabı vb cihazlarınız ; ankastre mi, solo mu olacak ? Ebatları ne kadar olacak ?
   - Davlumbaz mı, aspiratör mü?
   - Tezgahınız ; laminat mı, granit mi , mermer mi, quartz mı akrilik ? 
   - Tezgah aralarına yerleştirilen malzeme ne olmalı ? Seramik mi ? tezgah malzemesi mi? 
   - Doğru soru ve yanıtlar alındıktan sonra izleyen adım;  yeni mekanınızı, sizin yaşam tarzınıza uygun, deneyimlerin güvencesi altında, sizin yeni istek ve gereksinimlerinize dönük yıllarca istediğiniz gibi yaşayacağınız mekanı seçtiğiniz Vanucci Mutfak  Satış noktasında beraberce projelendirmek…

  • Pişirmeye başlamadan önce, aygıtın düğmesini çevirerek açınız. Filtreleri düzenli olarak temizlemeniz gerektiğini hatırlayınız. Keza, pişmeye başladıktan 5 dakika sonra yanından ayrılabilirsiniz. Eğer ses seviyesinde bir problem var ise, yüksek sesi seçiniz. Bitişikteki üniteleri koruyan alüminyum plakalar, tedarik edilebilir.