Seranit'in Türkiye çapında hizmet veren bayileri Antalya'da biraraya geldi

Türkiye seramik sektörünün öncü kuruluşu Seranit, bu yıl bayi toplantısını “Güç, Güven, Gelişim” sloganıyla 28 – 31 Mayıs tarihleri arasında Antalya Gloria Golf Resort Otel’de 150 bayinin katılımı ile gerçekleştirdi. 

 
Toplantıda, 2008 yılının değerlendirmesi, 2009 ve 2010 yılı plan ve hedefleri,  yeni seriler, yurtiçi, yurtdışı pazar koşulları ve pazarlama stratejisi hakkında detaylı bilgiler verildi.
 
Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan toplantıda yaptığı sunumda firmanın çalışmalarını değerlendirerek 2010 hedeflerini anlattı;  “2008 yılının son çeyreğinde tüm dünyayı etkisi altına alan küresel krize rağmen, 2008 yılı Seranit için çok olumlu bir yıl oldu. 2008 yılı, 2006 yılından bu yana yaptığımız yatırımlar, geliştirdiğimiz ürünler ve gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızın meyvelerini topladığımız, 2007 yılına oranla yüzde 30 büyüme sağladığımız ve 114 milyon lira ciro elde ettiğimiz bir yıldı” dedi. Altunalan konuşmasına, “2009 sonunda bu oranın yüzde 40'a çıkacağını tahmin ediyoruz. Hedefimiz ise yüzde 60 ihracat, yüzde 40 iç pazardır. Bugün, 46 ülkede 83 satış noktasına ulaştık. Şu anda ihracat yaptığımız 46 ülke sayısını yıl sonuna kadar 70-75'e çıkarmayı hedefliyoruz ve bunu 2010'un sonuna doğru yakalamayı ümit ediyoruz” diye devam etti.
 
Konuşmasında Seranit yurt içi bayilikleri ile ilgili olarak da bilgi veren Altunalan, bu yıl bitmeden 1000 bayiye ulaşmayı hedeflediklerini, bu kapsamda 81 il ve 974 ilçede yapılandırma çalışmalarına girdiklerini, şu anda 600'e yakın bayilik için ön çalışma yaptıklarını ve hedefe ulaşmak için çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini belirtti.
 
İlgili departman yöneticileri tarafından, ‘Serahome’ başta olmak üzere, dünyanın sayılı tasarım ofisleriyle birlikte geliştirilen ve dünya trendlerinden yola çıkarak 2009 yılı için oluşturulan 10 yeni serisi hakkında bayilere detaylı bilgiler verildi. 
 
Bunlarla birlikte,  rekabetin her geçen gün arttığı sektörde; farklılık yaratmak, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına uygun stratejiler geliştirmek amacıyla hazırlanan sunumlar da bayiler ile paylaşıldı. Organizasyonun sonunda Seranit Genel Müdürü Hamdi Altunalan tarafından 2008 yılında başarılı olan bayilere plaket ve ödüller verildi.
 
Bayiler gerçekleştirilen toplantılar sonrasında, Seranit’in düzenlediği bir dizi etkinlikler ve kendilerine özel düzenlenen gece ile yoğun bir çalışma döneminin stresini atarak keyifli bir ortamda dinlenme fırsatı buldular.

Adicionalmente, se compartieron con los distribuidores las presentaciones que se prepararon para crear una diferencia y desarrollar estrategias apropiadas para los mercados nacional e internacional en este sector en el cual la competencia crece cada vez más.Al final de la organización, el Gerente General de Seranit, Hamdi Altunalan, entregó placas y premios a los distribuidores que tuvieron éxito en el 2008. 

 Al final de las reuniones, los distribuidores se relajaron de una jornada intensa de trabajo en una serie de actividades organizadas por Seranit y una noche organizada específicamente para los distribuidores y tuvieron la oportunidad de descansar en un medio agradable.